Skip to content
Home » Stevandić nakon ostavke Anje Ljubojević: Najvažnije je da se oporavlja, odgovornost će doći na red

Stevandić nakon ostavke Anje Ljubojević: Najvažnije je da se oporavlja, odgovornost će doći na red

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić izjavio je da je ostavka potpredsjednice parlamenta Anja Ljubojević stupila na snagu odmah po podnošenju, ali je poručio da ga više zabrinjava činjenica da je javnost fokus stavila na političke posljedice, a ne na njeno zdravstveno stanje nakon saobraćajne nesreće.

Stevandić je pojasnio da se ostavka samo prima k znanju te da Ljubojević, kao i svi drugi poslanici, zadržava pravo da učestvuje u radu Narodne skupštine, glasa i predlaže inicijative.

Govoreći o reakcijama nakon nesreće, istakao je da je Ljubojević bila izložena, kako je naveo, „mrežnom teroru“, te da je najvažnije da se uspješno oporavlja.

„Prvo treba pitati za zdravlje. Srećom, ona se oporavlja i to je najvažnije“, poručio je Stevandić.

Dodao je da će se pitanja političke i eventualne druge odgovornosti rješavati kroz nadležne procedure, naglašavajući da za svaku vrstu odgovornosti postoje propisani koraci i institucije koje o tome odlučuju.

Podsjetimo, Ljubojević je podnijela ostavku na funkciju potpredsjednice NSRS nakon saobraćajne nezgode u kojoj je potpuno uništen službeni automobil, a ostavku je zatražio lider Milorad Dodik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *