Skip to content
Home » Novac za djecu trošio na sebe: Potvrđena optužnica protiv bivšeg direktora vrtića u Bihaću

Novac za djecu trošio na sebe: Potvrđena optužnica protiv bivšeg direktora vrtića u Bihaću

Bivši direktor JU „Dječiji vrtić“ Bihać Amir Kozlica suočit će se sa sudskim postupkom nakon što je Općinski sud u Bihaću potvrdio optužnicu Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona zbog sumnje na zloupotrebu službenog položaja.

Prema navodima Tužilaštva, Kozlica je tokom 2023. i 2024. godine, koristeći ovlaštenja direktora, novcem javne ustanove plaćao catering, hranu, piće, smještaj i druge troškove koji nisu imali nikakve veze s radom vrtića, već su, kako se navodi, služili njegovim privatnim potrebama.

Istražioci tvrde da su sporni računi knjiženi i isplaćivani po njegovim usmenim nalozima, iako nisu sadržavali podatke koji bi opravdali njihovu službenu svrhu. Osim toga, optužnica ga tereti da je u više navrata gorivo za privatni automobil plaćao sredstvima vrtića.

Tužilaštvo navodi da je ovakvim postupanjem JU „Dječiji vrtić“ Bihać pričinjena šteta od približno 18.000 KM.

Uz optužnicu je predložena i dodatna mjera kojom bi Kozlici, ukoliko bude proglašen krivim, bilo zabranjeno obavljanje funkcije direktora u javnim ustanovama na području Federacije BiH u trajanju od najmanje pet godina.

Slučaj će u narednom periodu biti razmatran pred nadležnim sudom, gdje će se utvrđivati osnovanost optužbi koje bivšeg direktora terete za nezakonito trošenje javnog novca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *